Obrázek dne
brody_1.jpg
Anketa
Kam postavit fotografy?
 
Právě se kouká
Právě připojeni - hostů: 138 
Hlavní stránka

Aktuální info o trati

Dlouhá i krátká trasa je celá vyznačená a připravená na závody. Po vydatném dešti ze čtvrtka na pátek lehce stoupla hladina v Záhořanském potoce. Možná to do zítřejšího poledne opadne,ale i tak doporučujeme jako každý rok mít v cíli suché a teplé převlečení včetně bot. Je to detail, ale po závodě potěší:-) V brodech na Zahořanském potoce jeďte opatrně, jelikož po loňských povodních jsou více rozbité než bývaly. Zárověň jsme dva brody na Zahořanském potoce vynechali, což poznáte podle značení. Pojede se pěkná kořenovka kolem potoka. Zítra ahoj!

Aktualizováno (Úterý, 24 Únor 2015 09:14)

 

Vítěz 1 ročníku Transbrody opět na startu

Letos přivítáme na startu dlouhé trati, kromě mnoha dalších borců, také vítěze 1 ročníku závodu Transbrody 2009 Zdeňka Vobeckého. Zdeněk aktuálně závodí za tým ELEVEN RUBENA TEST TEAM a pravidelně nastupuje v kategorii ELITE na domácích i zahraničních závodech jako je ČP XCO nebo SP XCO.

Z domácích závodníků pořadatele závodů se pak na trati objeví Tomáš Bartsch, který letos získal např 3 místo v závodu Tři Kříže, Bahno 2014 v Karlových Varech nebo krásné 4 místo na Extrém Bike Most!

Těšíme se i na všechny další závodníky i jezdce, kteří si chtějí v neděli trochu užít pořádneho MTB maratonu!

Aktualizováno (Pátek, 12 Září 2014 14:33)

 

MTB závod Transbrody 2014

Registrace na letošní ročník MTB závodu TRANSBRODY je již připravena pro všechny závodníky a nadšence. Očakáváme opět kvalitní MTB trať, která vás potěší a prověří vaše závodní schopnosti. Pro jezdce, kteří nemají přes sezonu dost času na trénink máme jako vždy připravenou i krátkou trasu v délce cca 25 km.

Prvních 200 registrovaných závodníků se zaplaceným startovným převodem na účet (krátká nebo dlouhá trať) dostane při vyzvednutí čísla v den závodu kvalitní ručník s logem závodu od hlavního sponzora bikeshop Rideko.

Těšíme se na vaši účast,

Záhořanská klika MTB, o.s. - organizátor závodu

Aktualizováno (Pondělí, 08 Září 2014 19:47)

 

MTB závod TRANSBRODY 2014

14. září 2014 se uskuteční VI. ročník MTB závodu TRANSBRODY

Závodní trať vede v kopcovité krajině převážně po lesních nebo polních štěrkopískových cestách, se zabezpečenými přejezdy asfaltových komunikací. Start z Libře začíná stoupáním na Radlík a přes Kamenná Vrata, Petrov, Zahořanské údolí, Březovou - Oleško, Zvoli, Libeň až do cíle v Libři. Krátká trať měří 25 km a i když  je typ profilu - stoupání - sjezd - stoupání - sjezd, je trať určena širší veřejnosti. Kompletní popis obou tratí a mapu najdete v kategorii Trasa a mapa závodu

Dlouhá trať je náročnější. V 50 km délce se stále snažíme najít nové a příjemnější MTB pasáže. Celkové převýšení je kolem 1 100 metrů a má vskutku v sobě mnoho adrenalinu, který čeká na vaše využití. Krátká trať je méně náročná už jenom svou poloviční délkou 25km. Jsou však na ní zajímavé jízdní pasáže, které potěší:-)

 

Letošní závod očima závodníka

Tento víkend jsem trávil na vydařené aferparty závodu 1000 miles adventure na Mácháči. Páteční družení pro mě skončilo někdy ve 2 ráno. Do soboty jsem přespal zkroucený na zadních sedačkách auta. Půldenní sobotní spanilá jízda okolím Doks, slavnostní ceremoniál s předáváním triček finisherům odpoledne a večerní promítání premiéry filmu ze závodu spolu s nádhernými fotkami nemělo chybu. Pokračovalo se vyprávěním a družením se, zase až do pozdních ranních hodin. Během rozhovoru s Martinem Klofandou, jsem se dozvěděl, že v neděli se jede „u nich“ krásný závod Trans Brody a jestli nechci taky přijet. Že prý se mě bude závod určitě líbit....celý článek od závodníka Mavita

Aktualizováno (Neděle, 29 Září 2013 20:47)

 

Nové fotografie - Aktualizace 23.9.

Nejnovější fotografie při průjezdu závodníků Zahořanskými brody najdete zde

Děkujeme závodníkům, pořadatelům, a všem ostatním, kteří se podíleli na letošním ročníku Transbrody.

Uvítáme vaše zážitky a připomínky k diskuzi na našem fóru. Prohlášení k závodu bude na stránkách příští týden, ale už teď můžeme napsat, že letošní ročník měl hodně složitostí, které potkaly organizátory těsně před závodem, změn pro závodníky na trase a také byl technicky náročnější díky letošním povodním.

Výsledky z krátké a dlouhé tratě najdete zde:

Výsledková listina 50/25 km - výsledková listina

Výsledky dětských kategorií - výsledková listina

Naše fotky budou zveřejněny během 14 dní, pokud máte nějaké zajímavé fotky nebo videa, tak nám je můžete poslat na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo raději odkazem na vaši galerii, který  budeme moct zveřejnit (např. rajče, dropbox atd.)

 

Děkujeme,
Záhořanská klika MTB, o.s.

 

Aktualizováno (Pondělí, 23 Září 2013 20:18)

 

TRANSBRODY 2013

Závod Transbrody 2013 se pojede v tradiční nedělní termín 15 září.

Závodní trať vede v kopcovité krajině převážně po lesních nebo polních štěrkopískových cestách, se zabezpečenými přejezdy asfaltových komunikací. Start z Libře začíná stoupáním na Radlík a přes Kamenná Vrata, Petrov, Zahořanské údolí, Březovou - Oleško, Zvoli, Libeň až do cíle v Libři. Krátká trať měří 25 km a i když je typ profilu - stoupání - sjezd - stoupání - sjezd, je trať určena širší veřejnosti.

Kompletní popis obou tratí a mapu najdete na stránkách závodu. Dlouhá trať je náročnější. V 50 km délce je více lesních pasáží, sjezdů a brodů. Celkové převýšení dělá 1017m a má vskutku v sobě mnoho adrenalinu, který čeká na vaše využití. Krátká trať je méně náročná už jenom svou poloviční délkou 25km. Jsou však na ní zajímavé jízdní pasáže, které každého bikera nebo i cyklistu potěší.

 

Aktualizováno (Čtvrtek, 21 Únor 2013 21:32)

 

WINTER TRANS BRDY 2012

Tento závod je pro mne vždy velkou podzimní výzvou. Nejinak tomu bylo i letos, a tak tradiční listopadový zavírák nebo pro některé otvírák sezony Giant Winter Trans Brdy, proběhl ve sváteční sobotu 17. listopadu a přilákal na náves v obci Lety u Prahy 262 bikerů včetně mne. Počasí stejně jako loni přálo, nepršelo, nesněžilo ani nemrzlo, a tak jediná nepříjemnost, které si jezdci na 44 kilometrů dlouhé trati "užili", byla trocha čerstvého bláta. Na startu ze ZK jsme se objevili sice jen s Tomášem ale za technické podpory Martina a Fannyho.

Trať byla celkem v dobrém stavu a tak se tempo drželo vysoké. Zvlášť na čele díky Jířímu Novákovi který v rekordním čase zvítězil. Objevili se tu také  škodiči kteří trať přeznačili, a já se stal také jednou objetí. Zajeli jsme si pár ale dost výrazných výškových metrů. Naštěstí vše v pohodě dopadlo a do cíle jsme již nebloudili. Jinak závod pro mne jako vždy parádní. Všichni se v pohodě sešli v cíli u piva, opékání buřtů, dobrého guláše a ochutnávání zabíjačkových pochoutek mistra Šimpacha.

Aktualizováno (Středa, 28 Listopad 2012 20:57)

 

Prohlášení k závodu Transbrody 2012

Vážené závodnice, závodníci a příznivci cyklistického sportu.

Nadešel čas zrekapitulovat letošní ročník závodu TB 2012. Nebylo jednoduché, jako každý rok, připravit a zajistit tuto událost. Potýkali jsme se s potížemi ohledně průjezdů přes pozemky, jinde s nepochopením a problémy se značením a následným odznačováním nepřejícími spoluobčany či vyznavači našeho národního sportu -"Tupého ničení práce druhých za účelem škodolibého pocitu vítězství."

Ovšem Váš zájem o tento závod je pro nás natolik motivující, že nám dává chuť pracovat na dalším ročníku, přestože nás čeká i nadále dosti práce. Dle ohlasů si myslíme, že jsme se s nastalými obtížemi poprali k Vaší spokojenosti a že úsilí celého týmu stálo za to.


Na závěr bych touto cestou chtěl znovu poděkovat všem sponzorům, pořadatelům a také těm, kteří se i malou měrou na tomto klání podíleli. Samozřejmě děkuji i zúčastněným závodníkům, bez kterých by to všechno nemělo smysl.


Těším se na Vás při dalším ročníku TB 2013
ředitel závodu Přemysl Vykopal, Zahořanská klika MTB o.s.

 
Hlavní partner
Banner
Partneři
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Děkujeme našim sponzorům